Ücretsiz Derse Katıl

Çocuğunuzun hangi programlama dilini öğrenerek başlaması gerektiğine beraber karar verelim. Ücretsiz derste seviye belirleme ve çocuğun kodlamaya olan ilgisini görme fırsatı buluruz. 

scratchr360-360_edited_edited.png

Scratch

7 yaşından büyük çocuklar için ideal olan görsel bir programlama dili. Temel kavramlarda ustalaşmak, kendi oyunlarınızı, projelerinizi nasıl yapacağınızı öğrenmek bu programda çok kolay.

App İnventor

logo-mit-app-inventor_edited.png

Mobil cihazlar için uygulama ve oyun geliştirmenin temellerini bu programda öğretiyoruz. Bilgiyi pratikle birleştirip, çocuğun telefona yüklü bir hazır mobil uygulama yapmasını öğretiyoruz.

Python_edited.png

Python

Python'da Google, İnstagram, Youtube vb. projeler kullanarak yapılmıştır. Sizde kendi projenizi oluşturabilirsiniz. Programın basit ve çok yönlü olması kolay öğrenmenizi sağlar. Kode Akademi'de Python dersleri alan öğrencilerimiz kendi projelerini yapmayı öğrenirler.

unity5thingsheader-1024x373_edited.png

Unity

Unity programı 12 yaş üstü çocuklar için uygun olan bir programlamadır. 

Unity C# komut dosyası ile daha önce karşılaşmamış olanlar için bir zorunluluktur. Tüm kurs boyunca alacağınız uygulamalı eğitimle oyunlarınızı adım adım oluşturabilirsiniz.

42759774827b8680ddb8a6587761480f_edited.
GameTile_edited_edited.png

Roblox Studio

Roblox, kullanıcıların kendi oyunlarını tasarlamasına ve diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan farklı oyun türlerini oynamalarına izin veren Devasa çok oyunculu çevrimiçi oyun oluşturma sistemidir.